Ostwind

Günümüzden 6000 yıl önce hayatımıza giren atlar insanların her daim yoldaşı oldu.  Geçmişte ulaşımda ve savaşta kullanılırken günümüzde ise zengin sporu diyebileceğimiz binicilik sporuna dönüştü. Elbette ki bu muhteşem varlıklar sinemaya konu olacak kadar önemli bir yer kaplamaktadır insanlık tarihinde. Ostwind de insanlar ve atlar arasındaki bağı anlatan 2013 yapımı bir sinema filmidir.

Bu yazımda anlatacağım ‘Ostwind’ film serisi başta benim olmak üzere eminim ki birçok binicinin ve atseverlerin beğenisini kazanacaktır.

Ostwind - Der große Orkan - Photo Gallery - IMDb

KONUSU

Binicilik sektöründe en iyi konumda bulunan Almanya’da çekilen bu film Mika ve Ostwind adlı gizemli bir atın hikayesini anlatmaktadır. Derslerinde başarısız olan Mika yaz kampını hayal ederken kendini daha önce hiç görmediği büyükannesi Bayan Kaltenbach’ın çiftliğinde bulur. Ve orada yanına dahi yaklaşılamayan soylu bir at olan Ostwind ile tanışır. Aralarındaki etkileşim müthiş bir bağa dönüşmektedir. Filmde de bu bağ çok güzel bir şekilde işlenmiştir.

OSTWİND 2

Birbirini tamamlayan bu ikilinin maceraları devam ederken serinin 2. bölümünde çiftlik iflasın eşiğine gelir. Çiftliği ve Ostwind’i kaybetmek istemeyen Mika para ödülü olan bir turnuvaya katılır. Bu süreç içerisinde Milan ile tanışır . Turnuvaya hazırlanırken Ostwind Milan’ın atına aşık olur. Hem mücadele hem de aşk başarılı bir şekilde işlenmiştir bu bölümde.

German Films: Film Info: OSTWIND 2

OSTWİND 3

Ostwind’in damgasını fark eden Mika onun nereden getirildiğini, ailesinin nerede olduğunu bulmak için araştırmaya başlar. Bu süreçte de Ostwind yalnız ve üzgün hissetmektedir. Onun bu durumundan rahatsız olan Mika Ostwind ile Endülüs’e gider. Böylelikle bir macera daha başlamış olur.

Ostwind 3 - Aufbruch nach Ora resimleri - Fotoğraf 1 - Beyazperde.com
Windstorm 3 filminin konusu nedir? | Kaçta başlayacak?

2019’da Ostwind 4 , 2020’de ise Ostwind 5 vizyona girmiştir. Lakin Türkçeye uyarlanmamıştır.

Ostwind 5 - Der große Orkan | Film 2020 | Moviepilot.de

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: