Joaquin Phoenix

Rooney Mara ve Joaquin Phoenix, yeni bir belgesel çekecek.

2020’nin getirdiği en büyük sorunlardan biri olan Covid-19 sürecine ithafen; Rooney Mara ve Joaquin Phoenix, halk sağlığına önemli ölçüde zarar veren zoonotik hastalıkların anlatıldığı yeni bir belgesel çekecek.

Rooney Mara ve Joaquin Phoenix , Cowspiracy  film yapımcısı Keegan Kuhn ve BAFTA ödüllü yönetmen Alex Lockwood ile birlikte,  yeni nesil zoonotik hastalıkların insan sağlığına etkilerini anlatan The End of Medicine uzun metraj belgeselini çekmeye hazırlanıyorlar.

Ekim 2019’da, Covid-19 dalgası dünyayı kasıp kavurmadan önce çalışmaya başlayan ekip; insanlar ve hayvanlar arasında yayılan virüslerin önümüzdeki uzun yıllar boyunca ciddi sorunlara yol açacağını anlatmak için belgesel çekimine başladılar. 2020’nin sonunda belgeselin çekiminin tamamlanması bekleniyor.


Mara ve Phoenix ortak bir açıklamada, “Tıbbın sona ermesinin göz açıcı bir eylem çağrısı olduğunu ve alışkanlıklarımızı değiştirmeye istekli bir kıvılcım ateşlediğini umuyoruz ” diyor. “Bilim reddedilemez. Modern hayvancılık, tüketim kalıplarımızı radikal bir şekilde değiştirmezsek bizi hasta etmeye devam edecektir.”


Lockwood, “Toplu olarak, zoonotik hastalıkların yarattığı tehdidin giderek daha fazla farkına varıyoruz, ancak hükümetlerimiz ve ana akım medyamız ağırlıklı olarak önleme yerine yangınla mücadeleye odaklanıyor.” dedi. “Bu filmle, hayvan tarımının ve çevresel yıkımın bu ortaya çıkan tehditlere ne ölçüde katkıda bulunduğuna ışık tutmayı umuyoruz. Ayrıca, ırksal adaletsizlik ve hastalık konularının genellikle içsel olarak nasıl bağlantılı olduğuna dair perdeyi kaldırmayı umuyoruz.”Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: