cavern club

Liverpool’daki Cavern Club kapanabilir.

The Beatles’ın ilk kalesi olarak bilinen  Liverpool’daki Cavern Club hayatta kalma mücadelesi veriyor.

LIVERPOOL - 22 AĞUSTOS: Rock and roll grubu "The Beatles" 22 Ağustos 1962'de Cavern Club'da sahne alıyor. (LR) George Harrison, Paul McCartney, John Lennon.  (Fotoğraf: Michael Ochs Arşivleri / Getty Images)

The Rolling Stones, Stevie Wonder, David Bowie ve Adele gibi müzik dünyasının önemli isimlerinin zamanında sahne aldığı Cavern Club (Kulüp) pandemi gerekçesiyle kapanma riski altında.

Kulüp, yılda yaklaşık 800.000 ziyaretçiyi ağırlıyordu, ancak Mart ayındaki pandemi başlangıcı nedeniyle artık ziyaretçi alamıyor..

Kulübün yöneticilerinden biri olan Bill Heckle, haftada 30.000 £ (39.300 $) kaybettiklerini söyledi.

The Beatles ilk olarak 1961’de Cavern’de sahne aldı, John Lennon, Paul McCartney ve George Harrison, basta Stuart Sutcliffe ve davulda Pete Best vardı. Grup 292 kez kulüpte performans sergiledi. Bu sebepten dolayı bütün Beatles hayranları için Cavern’in yeri çok önemlidir.

Cavern Club 1957’de caz mekanı olarak açıldı. 1973’te salonun üstündeki binalar yıkıldı ve kulüp kapatılıp molozla dolduruldu. Daha sonra orijinal planlar ve birçok orijinal tuğla kullanılarak yeniden inşa edildi ve 1984’te yeniden açıldı.

“Para kazanmayacağımızı biliyoruz,” dedi Heckle. “Bu gerçekten insanlara burada olduğumuzu hatırlatmakla ilgili ve tek amacımız diğer taraftan çıkmaktır, eminim yapacağız. Ama bu hayatta kalmakla ilgili. “

Liverpool belediye başkanı Joe Anderson, “Cavern gibi ulusal bir mücevheri kaybetme ihtimalinin korkunç bir senaryo” olduğunu söyledi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: