Freddie Mercury Hakkında Bilinmeyen 10 Gerçek

Queen grubunun efsane solisti Freddie Mercury’nin bugün doğum günü. Eğer bugün yaşasaydı 74 yaşında olacaktı. Şarkıları, sahne performansları ve tarzıyla bizleri kendisine hayran bıraktıran büyük ismin anısına hakkında bilinmeyenleri derledik.

Mary Austin’in hayatı boyunca aşık olduğu tek kadın olduğunu söyler. Hatta “The Love Of My Life” şarkısını da onun için yazmıştır.

Freddie Mercury Prenses Diana’yı erkek kılığına sokardı. Böylece geceleri birlikte gay kulüplere giderlerdi.

Kurt Cobain intihar notunda Mercury’den bahsetmiş ve onun yeteneklerini ve performansını ne kadar takdir ettiğini, ona ne kadar özendiğini ve seyircilerine olan sevgisini ne kadar kıskandığını belirtmiştir.

Freddie, dişleriyle ilgili kendini oldukça özgüvensiz hissederdi fakat sesinin etkilenebileceği düşüncesiyle herhangi bir değişiklik yapmadı.

70’lerin başında Mary Austin ile uzun süreli bir ilişkisi vardı. Öldüğünde parasının büyük bir kısmını, evini ve şarkılarının telif hakkını Mary’e bıraktı. Mary, hayatının tek aşkıydı…

Freddie ve ailesi Parsi kökenliydi ve Zerdüştlerin soyundan geliyorlardı. Bu yüzden cenazesi Zerdüşt bir din adamı tarafından gerçekleştirildi.

Freddie Mercury ve Michael Jackson 1983 yılında State of Shock, Victory ve There Must Be More To Life Than This adında üç şarkı kaydetti. Fakat ilerleyen zamanlarda Michael Jackson’ın stüdyoya lamasını getirmesi ile birliktelikleri bozuldu.

Asıl ismi Farrokh Bulsara’dır. İsmini resmi olarak 1970’lerde Queen kurulduğunda Freddie Mercury olarak değiştirdi.Hatta Bohemian Rhapsody şarkısında, “Mama, just killed a man” şarksının sözleri bu duruma ithafendir.

Bohemian Rhapsody şarkısının hikayesini sitemizden okuyabilirsiniz. https://busanat.com/2020/08/27/sarki-hikayeleri-bohemian-rhapsody-queen/

Durumunun kötüleşmesinin ardından ölümünü hızlandırmak için ilaçlarını almayı reddetti. Sadece ağrı kesici kullanıyordu.

Mercury’nin ses aralığı 4 oktavdı, konuşma sesi bariton aralığında iken şarkı söylerkenki sesi tenordu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: