The Godfather: Part III Yeniden Kurgulanıyor

Francis Ford Coppola, The Godfather: Part 3 yeniden kurgulanmış halinin hazırlandığını duyurdu.

Godfather serisinin bu yeniden kurgulanan filmi The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone ismiyle Aralık ayında ABD’de sınırlı sayıda salonlarda vizyona girecek. Ardından dijital ortamlarda izleyebileceğiz.

“Mario Puzo’s THE GODFATHER, Coda: The Death of Michael Corleone, Mario’nun ve benim tercih ettiğim adın ve The Godfather: Part III’e ilişkin asıl isteklerinin bir beyanıdır.”, Francis Ford Coppola

Coppola, The Godfather: Part III için o dönemde istediği fikirleri tam olarak uygulayamadı ancak filmin 30. yılı için güzel planları var. Coppola üçüncü filmin ismi konusunda Mario Puzo ile aynı fikirde olduklarını ama bu fikri kabul ettirmek için yeterli güce sahip olmadıklarını dile getirmişti. Aynı zamanda serinin son filmini serinin 3. filmi olarak değil Part I ve Part II ‘ye bir son söz olarak düşündüklerini de söylemişti. Biz de biliyoruz ki The Godfather: Part III birçok sinemasever tarafından bu serinin hayal kırıklığı yaratan kısa bir sonu olarak görülüyor.

Coppola bu yeni kurgudaki değişiklikleri şöyle sıraladı: “Bu finalin yeni versiyonunda, yeni bir başlangıç ve son yaratttım. Bazı sahneleri, kesitleri ve müzikleri yeniden düzenledim. Bu değişikliklerle, yenilenen sahne ve müzikle birlikte, bu yeni filmin The Godfather and The Godfather: Part II’in devamına daha uygun bir son olacağını düşünüyorum.”

Bu değişikliklerle birlikte, serinin son filmi günümüz sinemasına daha uygun hale getirildi. 4K olarak düzenlendi ve filmin ses kalitesinde önemli iyileştirmeler yapıldı.

Biz de Al Pacino, Diane Keaton, Andy Garcia, Sofia Coppola, Joe Mantegna’nın oyuncu kadrosunda olan filmin Coppala tarafından yeniden kurgulanmış halini merakla bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: