Mr. Sunshine

MR. SUNSHİNE

Bugün bir dizi önerisi ile karşınızdayız. The Heirs , Secret Garden , Guardian: The Lonely and Great God gibi popüler dizilerin senaristi olan Kim Eun-Sook ; sizlere bahsedeceğimiz ”Mr. Sunshine” dizisinin de yaratıcısıdır. 2018 yapımı olan dizi bir sezon olup 24 bölümden oluşmaktadır. Netflix’de gösterime girmiştir.

Vakitsiz Kelimeler: Mr.Sunshine Dizi Yorumu

Bir dönem dizisi olan Mr. Sunshine’dan bahsedelim. Köleliğin hala popüler olduğu o dönem ailesini bu insanlık dışı duruma kurban veren Choi Yoo Jin 1871 Amerikan işgali sırasında bir misyonerin yardımıyla Amerika’ya gider. Choi Yoo Jin’in hikayesi bu şekilde başlamış olur. Yıllar sonra Amerikan Konsül Vekil’i olarak Jaseon’a geri döner.

Mr. Sunshine | Netflix Resmi Sitesi

Ve gizli bir görev sırasında kendisiyle aynı amaçta olup başka biri tarafından görevlendirilmiş olan  Go Ae Shin ile karşılaşır. Annesi ve babası vatansever olduğu için öldürülen aslen asil bir ailenin kızı olan  Go Ae Shin , Erdemli Ordu’nun tetikçisidir.

TV Review: Mr. Sunshine (Spoilers!) – The Kats Cafe

Diğer karakterlerimizi de tanıtalım. Hee Sung Japonya’da okumuş olup Go Ae Shin’in nişanlısıdır. Yıllar sonra Jaseon’a döner ve daha önce hiç görmemiş olduğu nişanlısına ilk görüşte aşık olur.  Go Dong Mae ise en alt tabaka kabul eden kasap çocuğudur. Aşağılanmış ve ailesi tarafından terk edilmiştir. Yakuza tarafından yetiştirilmiş, Japonların emrinde bir Korelidir. Jaseon halkı ondan çok korkmaktadır. Zira  Go Dong Mae ailesinin tersine hayvan değil insan doğramaktadır. Kendisine çocukken kaçmasına yardım eden Leydi Go Ae Shin’e aşıktır. Bir diğer kahramanımız olan Kudo Hina ölen Japon kocasından miras kalmış Glory Otel’i işletmektedir.

Fyeah!Yoo Yeon Seok — Gu Dong Mae x Kudo Hina still cuts for Mr....

Oldukça etkileyici bu dizide vatanı için durmaksızın mücadele eden Leydi Go Ae Shin ve onun çevresinde farklı kişiliklere evrilen bahsettiğimiz karakterleri görmekteyiz. Arlarında oluşan bağ, içyüzlerini ortaya çıkarmıştır. Dizinin başından beri vurgulanan ‘sad ending’ sözü dizinin sonlarına doğru Japon işgali ile kendini göstermiştir. Tarihi bir dram olan bu diziyi izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: