MONTY PYTHON'DAN UYARLANAN SPAMALOT MÜZIKALI FILM OLACAK

Monty Python’dan Uyarlanan Spamalot Müzikali Film Olacak

1975 yapımı kara mizahın öncüsü olarak bildiğimiz Monty Python and The Holy Grail’den uyarlanan Spamalot müzikali beyaz perdeye aktarılıyor.

2004 yılında Chicago’da prömiyerini yapan Spamalot müzikalinin beyaz perdeye aktarılma serüveni başladı. Proje, Paramount tarafından gerçekleştirilecek. Film hakkındaki son gelişmeler 20th Century Fox tarafından iki yıl önce yaşanmıştı. Stüdyonun Disney’e satılması üzerine Disney, Spamalot’un haklarını Paramount’a devretti.

 Monty Python and The Holy Grail esas alınarak yaratılan Spamalot’un senaryosunu  Eric Idle kaleme almıştır. Spamalot’un oyuncuları arasında Tim CurryHank AzariaChristian Slater gibi isimler bulunuyordu. Gişede ise yaklaşık olarak 175 milyon dolarlık bir gelir elde etti.

Müzikalin yazarı Monty Python üyesi Eric Idle, Broadway müzikalinin kareografilerini tasarlayan Casey Nicholaw, Spamalot filminde görev alacak. Filmin yönetmenliğini ise Nicholaw üstlenecek. Yönetmen, henüz çekilmemiş olan yeni nesil Mean Girls’e de imzasını atacak. Erick Idle ve Dan Jinks, Spamalot’un yapımcılığını üstlenecek.

Monty Python and The Holy Grail’in konusu

 Monty Python and the Holy Grail’de, kral ve onun şövalyelerine, gökten bir emir gelir. Ve şövalyeler, İsa’ya ait olan ama bir o kadar da kayıp olan kutsal kasenin peşine düşerler. Bu kutsal kaseyi bulmak için önlerine çıkan tüm tehlikelerle savaşmak zorunda kalacaktırlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: