FOO FIGHTERS'IN YENI TEKLILERI; WAITING ON A WAR VE NO SON OF MINE

FOO FIGHTERS’IN YENI TEKLILERI; WAITING ON A WAR VE NO SON OF MINE

Yine ne kadar çok şey anlatmış Foo Fighters. Ne kadar hep kendilerini tekrar ettiklerini hiç değişmediklerini söylesek de Foo Fighters’ı bu yüzden çok sevmiyor muyuz? Bırakalım onlar da hiç değişmesin. Grunge yaşasın.

Foo Fighters

Foo Fighters, Nirvana’nın davulcusu Dave Grohl tarafından 1995’te kurulmuştu. Kurt’un ölümünden sonra bir süre hayata küsen Dave, onu kurtaracak tek şeyin müzik olduğuna inanmış ve 1 yıllık sessizliğin ardından bir Rock’nRoll efsanesi Foo Fighters’ı yaratmıştı. Dave Grohl aynı yıl içinde bir albüm yapmış, kendi adını kullanmamak içinde albümün adına Foo Fighters demişti. Bu albüm Dave’in beklemediği bir ilgi görmüş ve daha sonra diğer elemanların katılımı ile birlikte tam anlamıyla Foo Fighters kurulmuştur.

Yıllar içerisinde birçok albüm yapan grup geçtiğimiz gün 5 şubatta çıkacak olan albümleri  Medicine at Midnight için öncü iki tekli yayınladılar. Jimmy Kimmel Live da oynayan “No Son of Mine” ve “Waiting on a War” teklileri bir 2021’in en güzel gelişmelerinden biri oldu diyebiliriz. Grup aynı zamanda ikonik parçası “Time Like These”i tekrardan çaldı.

Waiting On A War

Geçtiğimiz günlerde video klibi ile birlikte yayınlanan Waiting On A War, eskiden umut dolu olan gençliğin şimdi elinde umutsuzluktan başka hiçbir şey olmadığını anlatıyor. Hikayenin çoğu karanlık, arada beliren renkli anılar dışında… Ama Foo Fighters, bize umudumuzu yitirmemiz gerektiğini yine hatırlatıyor. Tam da günümüz gençliğini ruh halini yansıtan şarkı, hepimize ilaç gibi geldiğini söylemeliyiz.

Dave bu şarkıyı küçük kızı için yazdığını söyledi. Grohl, “Geçen sonbahar kızımı okula götürürken bana döndü ve ‘Baba, savaş mı çıkacak?’ Diye sordu. “Şimdi 40 yıl önce hissettiğim kara bulutun altında yaşadığını fark ettiğimde kalbim battı . O gün ‘Waiting On A War’u (Bir Savaş Bekliyor) yazdım.”

Foo Fighters 2021’i nasıl karşılıyor. Birlikte bakalım.

Ve yeni albümün bir diğer öncüsü; “No Son Of Mine”

Bir Foo Fighters klasiği “Times Like These” tekrardan yorumlandı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: