MOTORAMA'DAN YENİ KLİP:POLE STAR

Motorama’dan yeni klip:pole star

Rus orijinli post-punk, rock grubu Motorama’dan yılın ilk klibi bugün yayınlandı. Motorama, Rusya’da aktif olarak en popüler ve en sevilen rock gruplarından bir tanesi. Sesleri dünyanın dört bir yanında dolaşan grubun özellikle Latin Amerika ve Avrupa’da büyük miktarda hayran kitlesi var.

Joy Division ve Motorama

Joy Division’un etkisi ilk yıllarından beri müzik piyasasında epey hissediliyor ve esinleri görülüyor. Motorama da ilk yıllarında bu rüzgara kapılan gruplardan bir tanesi oldu. Özellikle grubun vokali Vladislav Parshin’in sesiyle Ian Curtis’in sesi ilk günden beri sıkça karşılaştırılıyor. Grup ilk yıllarında bu benzerlikten dolayı eleştiri alsa da Joy Division’dan daha farklı bir tat ve müzik sunuyorlar. Grubun birkaç şarkısını dinlerseniz evet belki siz de böyle düşünebilirsiniz ama grubu gerçekten dinlediğinizde çok daha melodik ve Joy Division’un seri müziğine göre daha ruhani ve sisli bir müzikleri olduğunu göreceksiniz.

Yeni klip ‘Pole Star’

Son albümü ‘Many Nights’ı 2018’de çıkaran grup geçtiğimiz sene 2 tekli çıkarmıştı. 2021’e de yeni şarkıları ‘Pole Star’ ile giriş yaptılar. Grubun en çok dinlenen ve sevilen albümleri ‘Alps’ (2013) ve ‘Poverty’ (2015) olmuştu. Yeni çıkarttıkları şarkı Pole Star daha çok eski şarkılarına benzeyen bir şarkı olmuş diyebiliriz, grubun gri müziği ve hissetirdiği kış imgeleri yine bu şarkıda yer bulmuş. Kendine has analog, nostaljik kliplerinin bir örneğini daha bizlere sunuyorlar, Pole Star, bildiğimiz Motorama’yı bizlere tekrar gösteriyor ve o titrek, melankolik yüzünü gösteriyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: