CHRİSTOPHER NOLAN, WARNER BROS. İLE TEKRAR ÇALIŞMAYACAK!

CHRİSTOPHER NOLAN, WARNER BROS. İLE TEKRAR ÇALIŞMAYACAK!

Warner Bros. 2021 film listesinin tamamını HBO Max’de ve açık olan sinemalarda yayınlayacağını açıkladıktan sonra başta Christopher Nolan olmak üzere birçok sinema severden büyük tepki gördü.

Salgın her alanda olduğu gibi sinema sektörünü de çok kötü etkiledi. Dünyanın her yerinde birçok sinema kapandı. Sinemaların kapanmasının üzerine filmler sanal platformlarda gösterime girdi. Tabi ki bir filmi sinemada izlemekle bilgisayardan izlemek arasında çok fark var. Birçok yönetmen sinemaların yaşatılması için sanal platformlara katılmayı reddetti. Geçtiğimiz ay filmini Netflix’e satmayan Pedro Almodóvar’da sonra, gişe filmlerinin vazgeçilmez ismi Christopher Nolan‘da tepkisini koydu ve HBO Max ile birlikte hareket eden Warner Bros.’la bir daha çalışmayacağını belirtti.

Warner Bros. ile Christopher Nolan yaklaşık 20 yıldır birlikte çalışıyorlar. Yönetmenin Warner Bros.’un yardımı olmadan yayınladığı son film 2001’deki “Memento” oldu. Nolan; “Dark Knight Üçlemesi”, “Interstellar“, “Dunkirk” ve “Inception” gibi devasa filmlerini Warner Bros. ile birlikte yaptı. 2020 filmi “Tenet“, geçen yıl salgın sırasında gösterime girdi çünkü Warner Bros., Nolan’ın salonlara seyirci getirebileceğine çok inanıyordu.

Warner Bros.’un 2021’deki filmlerinin tamamını HBO Max ve açık sinemalarda gösterme kararının ardından, Nolan’ın Warner Bros. ile çalışması “olası değil” gibi bir tepki aldı. Böylece Nolan, sinema salonlarının yanında durma ve uzun süredir çalıştığı stüdyosundan uzaklaşma kararını net bir şekilde gösterdi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: