KEIRA KNIGHTLEY, ARTIK ERKEK GÖRÜŞÜNE UYGUN SEKS SAHNELERINDE YER ALMAYACAĞINI AÇIKLADI.

Keira Knightley, artık Erkek Görüşüne Uygun Seks Sahnelerinde Yer Almayacağını açıkladı.

Keira Knightley, artık “erkek bakışı” altında kadınların cinsel bir obje olarak aktarıldığı çıplak sahneleri oynamayacağını açıkladı.

Pirates of the Caribbean (Karayip Korsanları), Star Wars, Atonement, Pride & Prejudice (Aşk ve Gurur) gibi başarılı filmleri ile tanıdığımız Keira Knightley; artık erkek yönetmenlerin yönettiği seks sahnelerinde oynamayacağını, yönetmen Lulu Wang ve yazar-yapımcı Diane Solway’ın yer aldığı Chanel Connects podcast’inde dile getirdi.

“Erkek Bakışları (Male Gaze)”

Knightley, “Annelik ve bedeni kabul etme yolculuğuyla ilgili bir hikaye yapıyor olsaydım, özür dilerim, ama bunun bir kadın film yapımcısı ile olması gerekirdi” dedi. “Mutlak bir yasağım yok ama erkeklerle işim var.”

Devam etti: “Hepinizin yağlı olduğu ve herkesin homurdandığı o korkunç seks sahneleri olmasını istemiyorum. Bunu yapmakla ilgilenmiyorum. “

Şimdi erkek bakışını tasvir etmeye çalışırken kendimi çok rahatsız hissediyorum. Bunu söylerken, gittiğim zamanlar var, ‘Evet, bu seksin bu filmde nerede gerçekten iyi olacağını tamamen anlıyorum ve temelde sadece ateşli görünecek birine ihtiyacın var.”

Bu yüzden başka birini kullanabilirsiniz, çünkü ben çok kibirliyim ve şu anda iki çocuğum var ve bir grup erkeğin önünde çıplak durmamayı tercih ederim.”

Geçtiğimiz yıl, 1970’lerin Londra’sında kadın kurtuluş hareketini konu alan bir komedi-dram olan Misbehavior’da rol alan 35 yaşındaki ünlü oyuncu Keira Knightley, başarılı işler yapmaya devam ediyor. Hollywood’un yıllarca kadınları bir seks objesi olarak göstermesi, kabul edilebilir gibi değil. Keira Knightley’in de aralarında olduğu kadın oyuncuların çoğu, bu durumu tepkilerini sertçe göstermeye devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: