CAROL HAYWARD FELL - HORSE WİTH BİRDS SERİSİ

Carol Hayward Fell – Horse With Birds Serisi

Bu yazımızda sizlere oldukça başarılı bir seramik sanatçısından bahsedeceğiz : Carol Hayward Fell. Durban’da doğup büyüyen  Carol , Güney Afrikalı en iyi seramik sanatçısı konumundadır. Yaratıcılığı ve el becerisi ile birçok ödül kazanmış ünü Güney Afrika’nın sınırlarından çıkarak her yana uzanmıştır. Kıymetli parçaları Mary Slack-Oppenheimer da dahil olmak üzere Güney Afrika ve yurtdışındaki birçok önde gelen kamu ve özel sanat koleksiyoncusu tarafından satın alınmıştır. Ayrıca Carol Hayward Fell , Seramik alanında BA Güzel Sanatlar Derecesine ve UKZN, Pmb’den Öğretim Diplomasına sahiptir.

Carol Hayward Fell – Ceramics Online

Durban Teknoloji Üniversitesi’nde de birkaç yıl öğretim görevlisi olarak çalışmış , Seramik ve Seramik Tarihi dersleri vermiştir. Şimdi ise  sergiler için ve sanat galerilerinde satış için seramik heykeller üretmekle beraber Durban North’ta Carolart Studio’sunda yetişkinlere özel olarak Resim ve Çizim dersleri vermektedir.

News | Carol Hayward Fell | Award-winning ceramic artist and Durban art  teaching studio

Aldığı ödüllere ve kazandığı başarılara bakacak olursak ,1988’de Corobrik Ulusal Seramik Sergisi APSA’nın (şimdi CSA) en iyi Ulusal Ödül Sahibi oldu . Ona bu ödülü kazandıran bu büyük eser şuan da Pretoria Sanat Müzesi’nde bulunuyor. O zamandan beri, Güney Afrika Seramik Derneği’nin (CSA) yıllık sergilerinde birçok başka ödül de aldı. 2009 ve 2010’da İkincilik Ödülü’nü aldı, 2011’de Merit Ödülü’nü aldı ve 2012’de Artspace Durban’da düzenlenen CSA KZN Seramik Sergisi’nde en iyi Premier Ödülü’ne layık görüldü. 

Vervet Maymunları ile Beyaz At (Ulusal Seramik 2014 kazananı - satıldı)
Vervet Maymunlarıyla Beyaz At

2014 yılında “Vervet Maymunlarıyla Beyaz At” adlı çalışması, Cape Town’da düzenlenen Güney Afrika Corobrik Seramik Derneği Ulusal Seramik Sergisi’nde denizaşırı bir jüri tarafından En İyi Gösteri ödülüne layık görüldü.

Son zamanlarda at ile ilgili heykellerine ağırlık verdi. 2006’dan beri etkileyici At Heykelleri yapmaya odaklandı. Bunlar, Carol’un hem Kadim Sanat Tarihine olan sevgisini yansıtıyor hem de Antik Yunan Sanatı, Roma, Mısır, Çin vb. Gibi birçok farklı kültürü hatırlatıyordu. Bu atlar boyut ve karmaşıklık açısından büyümüş ve benzersiz ifade nitelikleri nedeniyle büyük ilgi gördü. Özellikle ince karmaşık yüzey detayları, zarif etkileyici kafaları ve uzun boyunları. Sizlere bu heykelleri incelemeniz için buraya bırakıyoruz.

Carol Hayward Fell - South Africa. "Leaping Horse" High fired Stoneware and  porcelain clay, South African igneous volcanic rock and stainless … |  Sculpture, Cheval
Bu görselin boş bir alt özelliği var; dosya ismi: carol-hayward-fell_-stargazers-1.jpg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: