DC'NIN "BLUE BEETLE"INI, ANGEL MANUEL SOTO YÖNETECEK

DC’nin “Blue Beetle”ını, Angel Manuel Soto Yönetecek

DC’nin ilk Latin kökenli süper kahramanı Blue Beetle sinemaya uyarlanıyor. DC Comics ve Warner Bros. ortaklığıyla gerçekleştirilecek projenin yönetmenliğini  Angel Manuel Soto üstlenecek. Keith Giffen, John Rogers ve Cully Hammer tarafından yazılan Blue Beetle çizgi romanlarını sinemaya uyarlama çalışmaları başladı.

Yönetmen Angel Manuel Soto, Blue Beetle’ı yönetecek olmasıyla ilgili şu sözleri sarf etti: “DC’nin ilk Latin süper kahraman filmi olacak olan Blue Beetle’ı yönetmek bir onurdur. Warner Bros ve DC’de çalışan herkese bana Jaime Reyes’i hayata geçirebileceğim konusunda güvendikleri içtenlikle teşekkürlerimi iletiyorum. Hep birlikte tarih yazmak için sabırsızlanıyorum.” 

 Dan Garret ve Ted Kord’un ardından Jamie Reyes, Blue Beetle kahramanları olarak çizgi romanlarda yer aldı. Karakter ilk kez 2006 yılında Infinite Crisis çizgi romanının 5. sayısında görüldü. Ardından da aynı yılın Mayıs ayında Blue Beetle’a özel çizgi roman serisi başladı.

Filmin Konusu

Çizgi romanlarda Jamie Reyes, arkadaşları Paco ve Brenda ile birlikte okuldan çıkıp eve giderken bir böcek yollarına çıkar. Reyes böceği evine götürür ve ne olduğunu anlamaya çalışır. O günün gecesinde böcek canlanır ve kendini Jamie’nin omurgasına yerleştirir. Jamie’nin artık böcek sayesinde hızını ve gücünü artıran bir kabuk kostümü vardır. Ayrıca bu kostümle silah, kanat ya da kalkan üretebiliyordur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: