FRANCOİS OZON, FASSBİNDER UYARLAMASI ‘PETRA VON KANT"I ÇEKECEK.

Francois Ozon, Fassbinder Uyarlaması ‘Petra Von Kant”ı Çekecek.

Son dönemlerin en prestijli Fransız film yapımcısı Francois Ozon‘un bir sonraki projesi Rainer Werner Fassbinder’in kült oyunu “The Bitter Tears”ın film uyarlaması olan “Petra Von Kant”ı çekmek olacak. Başrollerde ise Isabelle Adjani ve Denis Menochet yer alacak. Haberi ilk bildiren Satellifax’a göre, “Petra Von Kant”ta Menochet, Fassbinder olarak yer alırken, Adjani, Alman yönetmenin ilham perisini oynayacak.

“The Bitter Tears” adlı oyun daha önce 1972’de Fassbinder tarafından bir filme uyarlanmıştı. “The Bitter Tears of Petra von Kant” başlıklı film, narsist bir moda tasarımcısı olan Petra von Kant’ı canlandıran Margit Carstensen önderliğinde tamamen kadınlardan oluşan bir kadroya sahipti.  “Petro Von Kant”, Francois Ozon’un kendi prodüksiyon şirketi Foz Productions tarafından üretilecek. Filmin çekimlerine bu hafta başlanması bekleniyor. 

Francois Ozon, daha önce Fassbinder’a ait olan “Water Drops on Burning Rocks” adlı oyunu, Berlinale’de yarışan Ludivine Sagnier ile 2000 yapımı filme uyarlamıştı. Aynı zamanda başarılı yönetmenin geçtiğimiz yıl çektiği filmi  “Summer 85” ile Cannes 2020’nin Resmi Seçkisi’nin bir parçası olmuştu. Film, Toronto ve San Sebastian gibi çeşitli festivallerde oynayıp, 12 dalda Cesar adaylığı kazandı.

Son dönemlerin en üretken ismi diyebileceğimiz Francois Ozon’un bu üretkenliği önümüzdeki yıllarda son bulmayacak gibi duruyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: