Love of my life şarkısının hikayesi

Dünyanın en ünlü gruplarından biri olan Quuen grubunun A Night At The Opera albümünden olan Love of my life şarkısının hikayesini bugün sizlere paylaşacağız.

Love of my life şarkısı Mary Austin adında bir kadına yazılmıştır. Peki bu kadın kimdir?

Mary Austin, 1951 yılında Fulham’da doğmuştur. Yoksul bir ailenin kızıdır. Annesi ve babası sağırdır. Durumları iyi olmadığı için 15 yaşında okulu bırakmıştır. Mary, bir rock konserinde daha sonra Quuen grubunun gitaristi olacak olan Brian May ile tanışmış ve çıkmaya başlamıştır.

Freddie Mary’ye ilgi duymaya başlamış ve Brian’a kimdir nedir bu kız diye sürekli sormuştur. Daha sonra Freddie, 6 ay boyunca Mary’nin çalıştığı mağazaya uğramış onunla konuşmaya çalışmıştır. 24’üncü yaş gününde Mary’ye çıkma teklif ettmiştir. 2013 yılında Daily Mail’e verdiği bir röportajda Mary Austin, “Daha önce tanıştığım kimseye benzemiyordu. Daha önce hiç onun kadar kendine güvenen birini görmemiştim” diye bahsetmiştir Freddie’den.

1973 yılında Freddie Mercury, Mary Austin’a evlenme teklif ettmiştir. “Yılbaşında bana büyük bir kutu verdi. Kutunun içinden başka bir kutu çıktı, onun içinden de bir başkası. Bu onun tipik oyunlarından biridir. En küçük kutudan yeşil bir yüzük çıktı. Çok şaşırmıştım. Hiç beklemediğim bir şeydi. ‘Evet, seninle evlenirim’ diye fısıldadım” diye anlatıyor Mary Austin.

Bu dönemde Freddie Mercury, nişanlısına ‘Love of My Life’ isimli bir aşk şarkısı yazmıştır. Şimdi size şarkıdan bir kesit paylaşalım:

Love of my life don’t leave me
Hayatımın aşkı bırakma beni
You’ve taken my love you now desert me
Sevgimi kazandın fakat şimdi bırakıp gidiyorsun
Love of my life can’t you see
Hayatımın aşkı göremiyor musun

Daha sonra sevgilisine biseksüel olduğunu söyleyince evlilik iptal olmuştur. Artık romantik ilişkileri bitmiş ama dostlukları ölene kadar sürmüştür. Freddie basın karşısın da her zaman Mary’den hep sevgiyle ve saygıyla bahsetmiştir.

Freddie Mercury 1985 yılında verdiği bir röportajında bunları söylemiştir:

Tek arkadaşım Mary ve başka kimseyi de istemiyorum. O benim gayrıresmi eşim. Bana göre biz evliyiz. Birbirimize inanıyoruz ve bu benim için yeterli. İlişkimiz gözyaşları içinde sona erdi ama aramızda çok sıkı bir bağ oluştu. Bu bağı bizden kimse alamaz. Ulaştığımız noktaya kimsenin ulaşması mümkün değil. Aşıklarımdan çoğu, bana hep neden onun yerini alamadıklarını sorarlar. Mary’nin yerini hiçkimse alamaz. Fakat onun sevgililerini de kıskanmam, çünkü nasıl benim yaşadığım bir hayat varsa, onun da kendine ait bir hayatı var. Yalnızca, birlikte olduğu insanla mutlu olup olmadığı konusunda kaygılanırım. Mary de aynı şekilde benim için kaygılanır; birbirimizi daima kollarız. Aşkın böylesi muhteşem bir şey. Pek çok sorunla karşılaşırım ama onları aşmaya çalışırken Mary hep yanımda olmuştur.” 

Mary Austin daha sonra evlenip iki çocuk sahibi olmuştur. Freddie Mercury bu çocukların vaftiz babasıdır.1991 yılında Freddie hayatını kaybettiğinde Mary Austin’a birçok mülk ve Londra’daki evi olan Garden Lodge’u bırakmıştır.

Bugün sizlere Love of my life şarkısının etkileyici hikayesini anlattık umarım sizin de bir gün hayatınız da bu satırları yazıcak kadar sevdiğiniz biri ya da bu satırları size yazıcak kadar seven biri olur.

Yazıyı beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayın. Sevgiyle kalın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: